نوشته های اخیر

ارتباط معکوس میزان مصرف قهوه و دمنوش های گیاهی با بیماری های کبدی

فیبروز کبدی نتیجه آسیب مزمن به کبد در رابطه با تجمع پروتئین های ECM است، که مشخصه‌ای از اکثر بیماری‌های مزمن کبدی است. علت اصلی فیبروز کبدی در کشورهای صنعتی شامل عفونت HCV مزمن (ویروس هپاتیت C)، مصرف الکل و استئاتوهپاتیت غیرالکلی یا NASH (یعنی بدون وجود سابقه‌ای در مصرف الکل، در نمونه برداری کبدی تغییراتی وجود داشته باشد که در هپاتیت الکلی دیده می شوند) است. برای جلوگیری از پیشرفت فیبروز کبدی در بیماری کبدیِ ایجاد شده، قهوه و چای پیشنهاد شده‌اند، اما آیا این پیشنهاد برای فیبروز بدون علائم بالینی هم صدق می‌کند؟ در سال 2017 مطالعه‌ای با هدف ارزیابی ارتباط بین مصرف قهوه و چای با سفتی کبد در جمعیت عمومی انجام و نتایج آن در مجله Journal of Hepatology منتشر شد. 2424 شرکت کننده تحت الاستوگرافی گذرا، سونوگرافی قرار گرفتند و پرسشنامه “مواد غذایی مصرفی مکرر” را تکمیل کردند. محققین قهوه و چای را به سه گروه: عدم مصرف، مصرف متعادل (کمتر از 3 فنجان در روز) یا مصرف مکرر (بیش از 3 فنجان در روز) طبقه بندی کردند. همچنین در طبقه بندی دیگر چای را به سه گروه سبز، سیاه یا گیاهی تقسیم کردند. تجزیه و تحلیل نتایج براساس میزان مصرف انرژی، قند و خامه، سن، جنس، شاخص توده بدنی (BMI)، مصرف الکل، کشیدن سیگار، نوشیدنی های گازدار غیرالکلی، شاخص رژیم غذایی سالم و فعالیت فیزیکی تنظیم شد. در بین 2424 شرکت کننده (با میانگین سن 66/5، 43 درصد مرد)، 5/2 درصد سفتی کبدی منجر شونده به فیبروز کبدی و 34/6 درصد از آن ها استئاتوزیس (فرآیند چرب شدن کبد) داشتند. میزان سفتی کبدی با مصرف میزان بالای قهوه کاهش یافته بود. بعد از مصرف چای، تنها مصرف کنندگان چای گیاهی میزان سفتی کبدی آنها کاهش یافته بود. محققین نتیجه گرفتند که مصرف چای گیاهی و مصرف روزانه حداقل 3 فنجان قهوه با کاهش سفتی کبدی- مستقل از سبک زندگی و عوامل محیطی- مرتبط است.

– Alferink, L.J.M., Fittipaldi, J., Kiefte-de Jong, J.C., Taimr, P., Hansen, B.E., Metselaar, H.J.,  Darwish Murad, S(2017). Coffee and herbal tea consumption is associated with lower liver stiffness in the general population: The Rotterdam study. Journal of Hepatology, 67(2), 339-348. Retrieved fromhttps://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168827817301472

 Bataller, R., &  A. Brenner, D. (2005). Liver fibrosis. The Journal of Clinical Investigation, 115(2), 209–218. Retrieved from https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC546435/

-Fatty Liver (Hepatic Steatosis). Healthline. Retrieved from https://www.healthline.com/health/fatty-liver

-Medical Definition of Subclinical disease.  Medicine  Net. com. Retrieved from https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=5578

– Grygotis, L. (2017,). Frequent coffee and herbal tea consumption linked to lower liver stiffness. Clinical Advisor. Retrieved from http://www.clinicaladvisor.com/hepatology-information-center/frequent-coffee-and-tea-consumption-linked-to-lower-liver-stiffness/article/672365/

– ابراهیمی دریانی، ن.، بهرامی، ح.، حق پناه، ب.، و هشترودی، ع.ا. (1383). استئاتوهپاتیت غیرالکلی. گوارش، سال نهم، 110-121. قابل دسترس از: https://www.tpbin.com/article/18894

خواص بی‌نظیر چای سیاه

چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک میکنند، و این کار باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند اما آیا می دانید همین خواص چای سیاهی که هر روز دم می کنید و نوش جان می کنید دارای فوایدی بسیار زیادی است؟ خواص چای

خواص چای

محتویات چای

برگ چای، دارای کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، پیگمان های فلاونیک، بازهای پوریک، تئوفیلین، ویتامین، کلروفیل، تانن و کافئین است.
چای از تشکیل لخته های خونی در سرخرگ های اصلی جلوگیری می کند. پلاک ها در واقع ترکیبی از چربی خطرناک و کلسترول هستند.محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که فالونوئید داخل چای سیاه باعث کاهش LDL – کلسترول بدخون  میشود که میتواند منجر به حملۀ قلبی و مغزی شود. علاوه بر آن، مردهائی که بیش از 4 فنجان چای سیاه در روز مینوشند، نسبت به مردانی که فقط دو یا سه فنجان چای سیاه در روز مینوشند، به مراتب در معرض خطر کمتری برای سکتۀ مغزی هستند.
هر یک فنجان چای بین 150 تا 200 میلی گرم فلاوونوئید دارد. علاوه بر این ها میزان فلاوونوئید موجود در چای سیاه درست به همان اندازه چای سبز است.

تاثیر مثبت نوشیدن چای سیاه در کاهش خطر حمله قلبی

پزشکان دانشگاه غرب استرالیا نیز در یک بازبینی جدید یادآور شدند که نوشیدن منظم چای سیاه یا چای سبز می تواند 11 درصد خطر حمله قلبی و بیماری های قلبی را کاهش دهد.
متخصصان تغذیه معتقدند که به لحاظ تحویل آنتی اکسیدان ها، دو فنجان چای معادل پنج نوبت مصرف سبزیجات یا دو عدد سیب حاوی آنتی اکسیدان ها است. مزایای چای به طور چشمگیری به خاطر محتوای فلاوونوئید آن است.
چای سیاه همچنین میتواند باعث جلوگیری از رشد سرطان شود. محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنام TF-2 در چای سیاه باعث میشود سلولهای سرطان کولورکتوم (قسمتی از روده) دست به خودکشی بزنند ضمن اینکه این ترکیب تأثیری روی سلولهای سالم ندارد.
چای سیاه میتواند میکروبها از جمله میکروبهائی که باعث اسهال، ذاتالریه، التهاب مثانه، و عفونتهای پوستی میشوند را خنثی کند.
از خواص دیگر چای سیاه کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندانها، کاهش میزان کلسترول، تسکین آرتروز ،از بین بردن تبخال و شاید هم کمک به سوختن چربی باشد.
نوشیدن مرتب چای، حافظه را تقویت کرده و راه جدیدی برای پیشگیری و درمان آلزایمر است.
چای سیاه

چای و فواید درمانی فوق العاده آن

خواص درمانی چای
* پیشگیری، تسکین علایم و تسریع بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا
* ضد عفونی کننده و پیشگیری از بوی بد دهان
* پیشگیری و کاهش اثرهای دیابت نوع دوم
* حفظ تعادل آب و الکترولیت های بدن
رفع خستگی و استرس
* پیشگیری و التیام درد بیماری آرتروز
* کاهش علایم مواد حساسیت زا
* کاهش علایم عارضه پارکینسون
* بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کند کردن گسترش عفونت ویروس اچ.آی.وی در بدن
* پیشگیری از پوکی استخوان
* کند کننده روند پیری
* جلوگیری از لخته شدن خون و رسوب چربی در رگ های خونی
تصفیه خون و کنترل فشار خون و کلسترول
* بهبود عملکرد مغز و افزایش هوشیاری
* افزایش متابولیسم و کمک به کاهش وزن
* افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن
* آثار ضد التهابی
* رفع لک و آکنه از روی پوست
نکته مهم : چای را خیلی داغ نخورید. دلایلی در دست است که خوردن مایعات خیلی داغ ممکن است به مخاط گلو و نای آسیب برساند و به بروز سرطان منجر شود.

خواص بی‌نظیر چای سبز

سال‌های سال است که چای سبز به دلیل فواید بی‌نظیرش برای سلامتی انسان‌ها بیش از پیش شناخته‌شده‌تر‌ می‌شود. چای سبز در کنار این‌که یک آنتی‌اکسیدان قوی است، سرشار از مواد مغذی است که به اعتقاد بسیاری به تسکین، درمان، و پیشگیری از خیلی از بیماری‌ها کمک می‌کند. بسیاری معتقدند بیش‌ترِ فواید این نوشیدنی دارویی ریشه در ماده‌ا‌ی دارد به نام کاتچین. خاصیت آنتی‌اکسیدانی چای سبز ناشی از همین ماده است. حتی اکیدا توصیه می‌شود، صبح‌ها به جای قهوه یا چای معمولی، چای سبز بنوشید. اگر می‌خواهید بدانید چه چیزی باعث شده است این نوشیدنی این چنین مشهور و پر فایده شود، ۵ دلیلی را که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، مطالعه نمایید.

چای سبز

۱. سرشار از آنتی‌اکسیدان

بر خلاف دیگر نوشیدنی‌های طبیعی و گیاهی، بیش‌تر مواد مغذی موجود در برگ چای سبز، در فرآیند دم کردن چای، به این نوشیدنی منتقل می‌شوند. دلیل اصلی این‌که چرا چای سبز فواید بی‌شماری برای سلامتی آدم‌ها دارد این است که این نوشیدنی دارای مواد مختلف آنتی‌اکسیدانی است. چای سبز علاوه بر کاتچین، دارای پلی‌فنل و فلاونوئیدهایی است که آنها نیز آنتی‌اکسیدان‌ّهایی قوی هستند.

آنتی‌اکسیدان‌ها اصولا موادی هستند که میزان تشکیل رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهند و آسیب‌هایی را که این رادیکال‌های آزاد ایجاد کرده‌اند، خنثی می‌کنند. به عبارت ساده‌تر، رادیکال‌های آزاد باعث ایجاد مجموعه‌ای از آسیب‌های سلولی در بدن می‌شوند که می‌توانند به بافت‌ها صدمه بزنند و به پیری زودرس پوست و بیماری‌های مختلفی از جمله سرطان، بیماری قلبی و عروقی، کلسترول بالا، مشکلات بینایی و بسیاری دیگر منجر شوند. آنتی‌اکسیدان‌ها مسئول کنترل این رادیکال‌های آزاد هستند. رادیکال‌های آزاد تقریبا از هر جایی در محیط خارج از بدن‌مان به وجود می‌آیند؛ مثلا سیگار، اشعه‌ی فرابنفش و غیره.

۲. مبارزه با حساسیت‌ها

چای سبز به دلیل مواد مغذی مختلف موجود در آن، به عنوان یک داروی ضدحساسیت موثر شناخته می‌شود. برخی اعتقاد دارند، ترکیب خاصی در چای سبز که به اپی‌گالوکاتچین گالات (EGCG) مشهور است، بیش‌ترین تاثیر را در مبارزه علیه حساسیت دارد. هم‌چنین پلی‌فنل موجود در چای از طریق مسدود کردن گیرنده‌های اصلی در واکنش‌های حساسیتی به نام گیرنده‌های پادتن ای (IgE) واکنش ضدحساسیتی قدرتمندی را از خود نشان می‌دهد. به علاوه، فلاونول‌های طبیعی موجود در چای سبز که به کوارسیتین مشهور هستند، واکنش‌های هیستامین را تسکین می‌دهند و از این طریق حساسیت‌ها را تحت کنترل در می‌آورند. بنابراین در فصل‌هایی که حساسیت‌تان به اوج خود می‌رسد، همیشه مقداری چای سبز بنوشید.

۳. افزایش سوخت‌وساز

شاید بزرگ‌ترین اشتباهی که بسیاری از آدم‌ها در زمینه‌ی کاهش وزن مرتکب می‌شوند، این باشد که آنها به شکلی ناآگاهانه هنگامی که به واقع باید کاری کنند سرعت سوخت‌وساز بدن‌شان افزایش یابد، خوردن را محدود یا به طور کلی متوقف می‌کنند. چای سبز به خوبی به کمک آن‌هایی می‌آید که می‌خواهند وزن‌شان را کاهش دهند؛ زیرا این نوشیدنی با افزایش میزان تبدیل خوراکی‌ها به کالری و تشدید سطح اکسیداسیون (اکسایش.م) چربی، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. این خاصیت چای سبز ناشی از پلی فنل موجود در آن است.

۴. افزایش هوش

چای سبز، درست مثل قهوه حاوی کافئین است. کافئین محرک مشهوری است که می‌تواند به شکلی قابل توجه میزان تمرکز و دقت را بهبود ببخشد. کافئین این کار را از طریق انسداد انتقال‌دهنده‌های عصبی بازدارنده مشهور به آدنوزین انجام می‌دهد. هم‌چنین، به همین دلیل است که بعد از مصرف قهوه احساس می‌کنید انرژی‌تان افزایش یافته است. با وجود این، چای برخلاف قهوه، تاثیرات منفی عصبی ندارد. کافئین می‌تواند هم‌چنین خلق‌وخو، هوشیاری، سرعت عکس‌العمل، و حافظه – یا به طور کلی، کارکرد مغز را بهبود ببخشد. بنابراین، چای سبز همراه خوبی در هنگام مطالعه و منبع عالی انرژی در هنگام صبح است. سعی کنید چای سبز را به طور کامل جایگزین قهوه کنید.

۵. پیشگیری از دیابت نوع دو

ابتلا به دیابت نوع دو یکی از نگرانی‌های رایج در آدم‌های بالا ۴۰ سال است. دیابت به دلیل عدم توانایی بدن در کاهش سطوح افزایش یافته‌ی قند خون ایجاد می‌شود؛ و این عدم توانایی ناشی از تولید نامتناسب انسولین یا مقاومت به انسولین است. می‌توانید با نوشیدن چای سبز از ابتلا به دیابت جلوگیری یا آن را کنترل کنید. چای سبز سطح گلوکز خون را تنظیم می‌کند؛ گلوکز خون به ویژه بعد از مصرف غذا به شکل ناگهانی افزایش می‌یابد. چای سبز می‌تواند سرعت این افزایش را کاهش دهد، و به این ترتیب از افزایش شدید انسولین جلوگیری کند. چای سبز هم‌چنین می‌تواند حساسیت به انسولین را نیز بهبود ببخشد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند آدم‌هایی که چای سبز می‌نوشند ۴۲ درصد کم‌تر در معرض دیابت نوع دو قرار دارند.

تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

Theme Settings